+98 021 7786 8264 info@ayandehspain.com

   اسپانیا یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپاست که هرساله گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا میزبانی می‌کند. آثار تاریخی، طبیعت زیبا، آب و هوای مدیترانه‌ای و فرهنگ غنی‌ از جمله جذابیت‌های این کشور هستند که اقامت اسپانیا را لذت‌بخش می‌کنند. به همین دلیل، بجز گردشگران، کم نیستند افرادی که وطن خود را به امید مهاجرت به اسپانیا ترک می‌کنند. علاوه بر موارد گفته شده، وجود دانشگاه‌های ممتاز جهانی در این کشور، اسپانیا را به یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان تبدیل کرده است. بسیاری از دانشگاه‌های اسپانیا در رنکینگ‌های مختلف جزو برترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شوند. دانشگاه‌های اسپانیا نسبتا ارزان هستند و تحصیل در این کشور بسیار کم‌هزینه است. همچنین در بسیاری از دانشگاه‌های اسپانیا امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد. بنابراین، اگر قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های اروپا را دارید، اسپانیا مقصد مناسبی است. حتی اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، تحصیل می‌تواند بهانه خوبی برای اخذ اقامت اسپانیا باشد. شاید هم تصمیم خود را برای مهاجرت به اسپانیا گرفته‌اید و در این مقطع به دنبال دانشگاه مناسب جهت ادامه تحصیل در این کشور هستید. به هر حال برای آشنایی بیشتر با بهترین دانشگاه‌های اسپانیا این مطلب را از دست ندهید. در ادامه به معرفی برترین دانشگاه‌های اسپانیا که بر اساس رتبه‌بندی QS جز ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند، می‌پردازیم.

   ۱. دانشگاه مستقل مادرید

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   سالیان سال دانشگاه بارسلونا لقب بهترین دانشگاه اسپانیا را با خود یدک می‌کشید تا اینکه در سال ۲۰۱۹ ،طبق رتبه‌بندی QS، دانشگاه مستقل مادرید با صعود به رتبه ۱۵۹ جهانی، این لقب را از آن خود کرد. این دانشگاه دارای ۳۰ هزار دانشجو، ۵۹ رشته و ۷ دانشکده است. دانشگاه مستقل مادرید در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده و نهمین دانشگاه جهان بین ۵۰ دانشگاه جدیدالتاسیس است.

   ۲. دانشگاه بارسلونا

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   همانطور که از نامش پیداست، این دانشگاه در شهر بارسلونا قرار دارد. ساخت دانشگاه بارسلونا به سال ۱۴۵۰ میلادی برمی‌گردد که از همین رو جزو قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌گردد. این دانشگاه در حدود ۵۰ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف دارد و با رتبه جهانی ۱۶۶، سال‌ها بهترین دانشگاه اسپانیا بود.

   ۳. دانشگاه مستقل بارسلونا

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   سومین دانشگاه برتر اسپانیا در رتبه ۱۹۳ جهانی قرار دارد. دانشگاه مستقل بارسلونا در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده است و ۱۳ دانشکده دارد.

   ۴. دانشگاه کامپلوتنس مادرید

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   قدمت این دانشگاه به 1293 برمیگردد. این دانشگاه در سال 1785 برای اولین بار در کل جهان به یک دانشجوی دختر درجه دکترا را اهدا نمود. دانشگاه کامپلوتنس ماردید در رتبه بندی QS در رتبه ۲۰۶ قرار دارد. هم چنین دانشگاه کامپلوتنس در رشته دندانپزشکی جزو 50 دانشگاه برتر جهان است. گفتنی است که تاکنون 7 فارغ التحصیل این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل گردیده‌اند.

   ۵. دانشگاه ناوارا

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   این دانشگاه در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد و ۱۳ هزار دانشجوی لیسانس و فوق لیسانس دارد. این دانشگاه خصوصی است و هزینه تحصیل در آن سالانه حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار دلار است. پردیس های اصلی این دانشگاه در شهرهای «پامپلونا» و «سن سباستین» قرار دارند . در سال ۲۰۱۵ یک موزه هنرهای معاصر در آن افتتاح شد پس اگر علاقمند به تحصیل در رشته هنر هستید این دانشگاه می تواند گزینه خوبی باشد.

   ۶. دانشگاه کارلوس سوم مادرید

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   این دانشگاه با قریب به ۲۰ هزار دانشجو در رتبه ۲۵۳ جهانی قرار دارد و از دستاوردهای پژوهشی بی‌شماری برخوردار است. دوره‌های فراوانی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه کارلوس سوم به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و بیش از ۲۰ درصد جمعیت دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

   ۷. دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   این دانشگاه در حوزه‌های معماری، مهندسی، علوم و تکنولوژی فعالیت می‌کند و دارای ۷۱ رشته در مقطع لیسانس، ۷۶ رشته در مقطع فوق لیسانس ( که ۲۵ رشته آن کاملا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند) و ۴۸ رشته در مقطع دکترا است. دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا ۲۲ هزار دانشجو دارد و جایگاه ۲۷۵ جهانی را از آن خود کرده است.

   ۸. دانشگاه فابرا پومپئو

   بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی

   دانشگاه پومپئو در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده است و در همین مدت کوتاه توانسته به معیاری برای نظام دانشگاهی اروپا تبدیل شود. این دانشگاه با حدود ۱۳ هزار دانشجو در موقعیت مناسبی از نظر پژوهشی قرار دارد و طبق رتبه‌بندی QS ۲۹۸امین دانشگاه برتر دنیاست.